Категории каталога

Патріотичний куточок [1]
Финансы [2]

Форма входа

Друзья сайта




Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Пятница, 2024-03-29, 9:29 AMГлавная
| RSS
Автоматизированный информационный анализ
Публикации


Главная » Статьи » Україна » Финансы

ГРОШІ - поняття, історія, сенс.
                           ІСТОРІЯ
  З найдавніших часів грішми були різні товари: хутра звірів, металеві сокири, мушлі каурі тощо. Однак завдяки своїм фізичним властивостям найбільш вживаним загальним еквівалентом вартості дуже швидко стають благородні метали: золото та срібло. Згодом вони набирають форми монет.
Вважається, що найперші монети з'явилися у Китаї і в древньому Лідійському царстві в VII столітті до нашої ери. Близько 500 років до нашої ери персидський цар Дарій зробив економічну революцію в своїй державі, ввівши в обіг монети і замінивши ними бартер.

  Найдавнішими монетами, відкарбованими на українських землях, були емісії грецьких колоній, заснованих на північному узбережжі Чорного моря (Ольвія, Тіра, Херсонес, Пантікапей та ін.) Випускались вони впродовж 6 ст. до н.е. - 4 ст. н.е. Однак ареал їх розповсюдження є незначним. Одночасно поширювались і монети, карбовані на монетних дворах материкової Греції та островів Егейського моря і Малої Азії.
В епоху найбільшої могутності Київської держави князі розпочали власне монетне карбування. Так, Володимир Святославич Великий (980-1015) випускав т. зв. "златники" та "срібляники". Після Володимира Великого срібну монету карбували князі Святополк Ярополкович (1015-1019), Ярослав Мудрий (1019-1054) та можливо, тмутараканський князь Олег-Михаїл. Деякі з них виконані на високому мистецькому рівні і є цінними пам'ятками нашої історії.

                          З НАУКИ
  Гроші виконують ряд важливих функцій:
Засіб нагромадження - це функція, що пов'язана зі здатністю грошей бути засобом збереження вартості, представником абстрактної форми багатства.
Міра вартості - це функція, в якій гроші забезпечують вираження і вимірювання вартості товарів, надаючи їй форму ціни.
Засіб обігу - це функція, в якій гроші є посередником в обміні товарів і забезпечують їх обіг.

                          СЬОГОДЕННЯ
  Сьогодні будь яка людина хоч раз на день в якійсь формі замислюється про гроші, навіть, можливо, не в конкретній формі, а скоріш їх абстрактне розуміння – те, на що можливо виміняти дещо. Ніхто вже тепер не згадує , що таке бартер, окрім випадків, коли це безпосередньо стосується професійної діяльності особи. Хіба що, на побутовому рівні – обмін якимись речами, послугами і таке інше. Гроші стали засобом матеріальної взаємодії між величезними масами людей, які хоч якось та поділяються між собою (соц. стан, розум, географія, етнос і т. ін.).
  Тепер кожен є нужденним у грошах, питання тільки у їх кількості (таких особин як відлюдники до уваги не беремо). На сьогодні тільки лінивий не заробляє грошей.
  ГРОШІ — ЦЕ СВОБОДА. Вони потрібні для того, щоб відчувати себе упевнено.
  Гроші потрібні для того, щоб вам не треба було штовхатися на речовому ринку, намагаючись приміряти брюки, стоячи на одній нозі на брудному картоні, а іншу ногу винувато підгинати під себе.
  Гроші потрібні для того, щоб на ранок голова не розколювалась від поганого самогону або «справжнього» портвейну.
  Гроші потрібні, щоб двічі в день вам не доводилося бути затиснутим в тролейбусі між пітним товстуном чи немитим волоцюгою і сварливою бабкою з баулами, в якої з пакетика крапає риба, що підтанула.
  Гроші потрібні, щоб вашим батькам не доводилося все літо неефективно потіти над картоплею, яку все одно зжере колорадський жук, а потім до наступної весни лікувати радикуліт і тиск в районній поліклініці.
  Гроші потрібні для того, щоб, коли ваша дружина вночі попаде в пологовий будинок, їй не говорили: «У нас тут перезміна, чекайте нову бригаду».
  Гроші потрібні для якісного виховування ваших дітей, якщо ви нездатні самостійно їх зростати.
  Гроші потрібні для того, щоб перед відпусткою ви не вагалися, куди дешевше поїхати — в профілакторій «Пні» або на турбазу «Над прірвою в моху», а невимушено замовляли квитки в пункт призначення, причому летіли тією авіалінією, яка подобається вам, а не з якою чартерний договір у вашого турагента.
  Біл Гейтс, найбагатша людина в світі, вже який рік тягає один і той же пошарпаний піджак із засаленими ліктями, і — щасливий. Йому гроші потрібні для того, щоб «поширювати» рідний «Microsoft». Соціологи називають це «пуританським багатством». Його форми невидимі. Але воно динамічне, воно працює, відтворює само себе.
  А тепер дайте відповідь на питання: «Що є найважливішим для людини у житті?». Найчастіше чутно відповідь – щастя! Ну а на цей термін в кожного своє тлумачення, різноманітність яких незліченна. Але всі вони описують лише форми особистої реалізації людини у житті: робота, статус, найближче оточення, здійснені мрії, кохання і ще будь-що у різноманітній суміші та послідовності. 
  Для реалізації особистих деталей щастя людській особині потрібні засоби та власні зусилля. Ще декілька століть тому самореалізуватися людині було можливо через багатську кількість засобів та способів. А на сьогодні цих способів та засобів навіть побільшало, АЛЕ усі вони зав’язані на грошах (долари, гривні, тугрики…). Нині гроші стали не тільки підкреслювати можливості людини, а може навіть її здібності, та ще вони стали універсальним засобом досягнення як побутових так і життєво важливих цілей. Навіть ведучи натуральне господарство, яке повністю забезпечує життєві необхідності, потребує грошей через податки, бо нині усі податки йдуть у грошовій формі(номіналом). Тепер навіть можна сказати, що людство розвивається за ради грошей: накопичити, витратити. Тепер це більше, ніж засіб – це мрія багатьох, і не менш багатьох – це головний біль. Тож, через таку універсальність грошей людина попадає в пряму залежність від них – через присутність монополістичного засобу досягнення простих людських цілей у житті цей засіб починає викликати неймовірну конкуренцію між його бажаючими. Відповідно зростає ціна засобу, і тепер, як я казав, засіб став ціллю, а в деяких випадках сенсом життя. Скажіть мені будь ласка – які розваги собі уявляє сучасна молодь без участі грошей? Навіть на пляж сходити позасмагати… Та навіть дістатися певного місця вчасно без грошей неможливо!
  Тепер кожного дня, життя нас навчає, що краще пожертвувати чимось особистим ніж через це втратити якусь суму грошей (звичайно в розумних пропорціях). На фоні титанічних зусиль заробити копійчину ми забуваємо про власні прагнення душі. Ми кладемо здоров'я щоб заробити гривню, а потім ці ж самі гроші витрачаємо на аптеку все життя. І нині по справжньому щасливі люди отримують гроші(заробляють) не утискаючи себе самих і також не замислюючись про їх ВАЖЛИВІСТЬ – витрачають. Наприклад робота, що є покликанням людини.
Я не кажу, що людині треба менше напрягатися та розслабитись, тим паче, працювати менше! Просто кожному необхідно вирішити, що є пріоритетним засобом для задоволення власного життя чи існування, а не батрачити на занадто піднесену загалом мету – БАБЛО. І пригадати кожному – нащо Ви живете.


Категория: Финансы | Добавил: DEAD (2009-01-18)
Просмотров: 2387 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 5.0/4 |
Всего комментариев: 4
3 analiz  
0
От у нас іде стрімка девальвація, але люді все одно краще скупають грощі які з кожним днем зницінюються ніж замінять їх. Навіть коли кричати про Амеро та небезпеку Долара - всеодно... ??? Чому?

2 DEAD  
0
Побутові матеріальні цінності. cool
тимпаче завжди знецінюється їхня форма. А потім вони можуть бути замінені будь-чим. Гроші набувають форму того предмета, кількість якого може контролювати держава. Або інша будь-яка організація, що в середині себе має цінності, що слугують грошима.

1 analiz  
0
У випадку кризи і знецінення грошей, що можна використати заміть них?

4 DEAD  
0
тільки бартер.

Имя *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024